از خیابونای محله

معمولا یکی از نقاطی که زیاد تو مسیر راه منه میدون رسالت و بعد چهارراه سرسبزه. شاید حداقل هفته ای 2-3 بار از این مسیر رد میشم. جدیدا یه پدیده!! ای تو این مسیر فکرمو مشغول کرده.

 

اون پدیده هم فروشنده های کنار خیابونیه. تقریبا یه چیز ثابت و عادی برای همه شدن. تو خود میدون رسالت انواع اقسامشون هست، از گل فروشی گرفته تا میوه فروشی و فروش قاب موبایل و فروش انواع لباس و روسری و لوازم تزئینی خونه مثل گلدون. همین تنوع رو هم وقتی تا چهارراه سرسبز پیاده میری میبینی و تقریبا برخی چهره ها آشناس چون چند ماهیه که جاشون ثابته! و یه قسمت پیاده رو رو صاحب شدن.

 

من از بین همه ی اینها فقط تا چند وقت پیش مشتری فیلم فروش ها بودم.نیشخند که آخرای پارسال تقریبا هر نوع فیلمی رو میفروختن. هر نوع فیلم یعنی جدیدترین فیلمای روز و حتی از اوووون فیلما ! چشمک

چند وقت پیش یهو فیلم فروشا ناگهان همشون آب شدن رفتن تو زمین... یک دونه هم پیدا نمیشد! نمیدونم باهاشون چیکار کردن. اما بقیه همچنان به کار خودشون ادامه میدادن.

 

سرتو درد نیارم... با خودم فکر میکردم که اولا به نظر میاد کار اینا خوب گرفته و حتی مغازه های سرسبز و اون منطقه شاید به حالشون حسودی میکنن. دوما اینکه تا جایی که یادم میاد تا چند سال پیش این وضع برقرار نبود. یعنی من ندیدم و یادم نمیاد. اگرم بود همیشگی نبود. مثلا دم عید اینطوری میشد. اما ببین چقدر پبشرفت کرده این ملت که الان به این روز افتادیم و من و تو باید تو این شهر زیبا و با فرهنگ قدم بزنیم و خیلی محترمانه خرید کنیم. دلم میسوزه....ناراحت به حال خودم... به حال این مردم... به حال ایران....

 

/ 4 نظر / 19 بازدید
محیا

باز تو جوگیر شدی فکر کردی ما خیلی جای مهمی هستیم؟ باز تو یادت رفت اینجا کجاست؟!

علی شادان

به حال ایران.............چه جمله دردناکی.........[اوه][افسوس]

Arian

Manam halam be in keshvar misuze ke be daste che kasafathaye ashgalo ... i oftade.[ناراحت]